• ben bu yazıyı covid 19 a yazdım

  .
  Beni neden sevmedin?

  ben bu yazıyı covid 19 a yazdım
  4 -1 ... bana biraz renk ver
 • babalar günü

  .
  Baba deyince, hep burnumun direği sızlar. burnunun direği sızlamak deyimini deneyimlediğim yaş 15'ti.

  Senelerce alakasız teşhisler, yanlış tedaviler sonrasında baban ms'miş dedi akşam yemeğinde bir gün annem. Hala dün gibi hatırlıyorum söylerkenki donukluğunu. Yani? Demiştim en ufak bir fikrim olmadan. Ne demek ms?
  Şimdi yine daha çok biliniyor, 20 sene önceden bahsediyorum, adı sanı duyulmamış, tedavisi bilinmeyen, ki hala bilinmiyor, bir hastalıktı.
  Bilmiyorum, demişti annem. Bakacağız...

  3 çocuk, çalışmayan, ev kadını bir anne, çalışamadığı için iflas eden bir baba. Kalmış mıydık başbaşa?

  Senelerce o tedavi, bu tedavi derken günden güne gözümüzün önünde eridi babam. 5 sene kadar önce ilaçları zaten tepki vermediği için bıraktırdı doktoru.
  Şimdi annemin 4 çocuğu, benimse 3 kardeşim var, biri bebek...

  O yüzden, bugün annemi yemeğe çıkardım babalar gününü kutlamak için. Hakkını ödeyemem.
  9 -2 ... yasak merve
 • sözlük teyzelerinin fotoğrafları

  .
  Valla Nur gibiyiz Nur. Hele Şu dünyada bir ben iki Scarlett johanson. Gidin sümüklerinizi silin de öyle foto bekleyin. Sabah yüzünüzü yıkadınız mı Çapaklı Çapaklı sözlüğe yazmayın.
  9 -3 ... lara croftt
 • en son alınan iltifat

  .
  Eski erkek arkadaşım en son koç gibisin koç koç demişti..
  Püüüü iltifat deyince aklıma bi bu geldi.
  4 -1 ... mizahtananlayanhatun
 • sözlük yazarlarının yaptığı ekmekler

  .
  Üzgünüm arkadaşlar ben bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da mükemmelim..
  sözlük yazarlarının yaptığı ekmekler
  sözlük yazarlarının yaptığı ekmekler
  sözlük yazarlarının yaptığı ekmekler
  sözlük yazarlarının yaptığı ekmekler
  sözlük yazarlarının yaptığı ekmekler
  sözlük yazarlarının yaptığı ekmekler
  7 -3 ... mizahtananlayanhatun
 • uzun boylu kumral yeşil gözlü erkek

  .
  eğer götü de ıstırılasıca ise tadından yenmeyecek erkektir.
  2 ... sneeuwwit
 • sade maden suyu içme güncellemesi

  .
  Hatta öyle bir güncellemedir ki kızılayla beypazarı ayrımı bile yapılır varsa beypazarı tercih edilir.
  5 ... neler de bilirmis bu
 • anın görüntüsü

  .
  anın görüntüsü

  Pek severim.
  7 -1 ... neler de bilirmis bu
 • küçükken tacize uğramak

  .
  4-5 yaşlarındayken sürekli oyun oynadığım bir erkek arkadaşım vardı. benim zaten hiç kız arkadaşım olmadı küçükken.. nerden öğrendiğini bilmiyorum o çocuğun ama sürekli evcilik oynamak amaçlı vücudumun her yerine dokunurdu. evcilik nasıl oynanır cidden bilmiyordum. diğer erkek arkadaşlarım hep benimle top oynarlardı çünkü. vücuduma dokunurken kapıyı kilitlemesi yanlış bir şey olduğu hissini doğurmaya başlamıştı içime. daha sonra anneme söyledim. sakın babana söyleme dedikten sonra beni o çocukla görüştürmemeye başladı. insan bedeni, cinsellik, tabular.. babana söyleme. saçma sapan bir şekilde beynimde yer edindi. bunu taciz olarak görmüyorum. o çocuğu suçlu bulamam. çok küçüktü benden sadece 2 yaş büyük. ama annem bana o zaman hep ben suçluymuşum gibi hissettirirdi. onlar bize geldiğinde gözünü ayırmadığı bendim. suçlu olan bendim niyeyse.

  hep özgüvenli bir insanımdır. temas etmekten cidden zevk alırım. güven duygusu taşır benim için. birine dokunmak genelde sakinleştirir. 18 yaşındayken cinsel saldırıya uğradım. yani anlattığımda kayıtlara cinsel saldırı şeklinde geçti. o adamın yüzünü biliyorum. her şekilde tanır veya tasvir ederim. ama o gün herkese hatırlamıyorum dedim. bunu anneme bağlarım işte. bana niye o saatte ordaydın diyen, niye öyle giyiniyorsun diyen annemdi. bir de adamı buldurup tekrar tekrar sorgusunu istemedim galiba. daha sonra o adamla tekrar karşılaştık. yine o pis nefesini yüzümde gezdirdi. bir oğlu varmış. baba diyen bir çocuk koştu geldi o sıra.. 2-3 yaşlarında. iyi ki dedim içimden. seninle iyi ki türkiye bağımsız mahkemelerinde buluşmadık da benim hayatım kararmadı. evli ve çocuklu muhtemelen takım elbiseli bir adamın yağmurlu bir günde üstünde tayt askılı olan 18 yaşında bir genç kızın tüm vücuduna dokunup öpmesi inandırıcı değil çünkü. kesin kız bir şey yapmış suçu adama atıyordur. zavallı adam..

  o günden beri dokunmaya karşı aşırı hassasiyet duruyorum. dokunup dokunamıyor muyum diye bakarım yeni tanıştığım kişilere. özellikle esmer tenlilere dokunamam. ya da o kokuyu duyumsadığım. ter ve pislik kokusu. kötülüğün kokusu vardır. insan bedeninin değersizliğine inandım. insan hayatına ana rahmine düştüğü andan itibaren saygı duyacağım.. hipokrat yemininden bir cümle.. her duyduğumda ağlamak istiyorum. nefretin, saygısızlığın, değersizliğin kol gezdiği bu yerde. her insanın hayatına saygı duymak falan istemiyorum. bedenlerden nefret ediyorum. ölürken bu dünyada bırakılıp gidilen bir hücre yığınına bu denli değişik anlamlar yüklenmesi rahatsız edici. ben o olayla değişmedim. dünyayı da değiştiremeyeceğimi anladım. ama kendim olmaktan bir yere asla gitmem. istediğim gibi giyinmekten ya da istediğim saatte istediğim yerde olmaktan vazgeçmem. istemediğim hiçkimse bana dokunamaz.

  bu sabah bunu yazmamın sebebi o herifi dün tekrar görmüş olmam. bu şehirden nefret ediyorum. hiçbir şeyden kaçamayacak kadar küçük olmasından nefret ediyorum. umarım birgün tüm şehir alev alev yanar da pisliğinin kokusunu tüm ülkede hissederiz. buraya geri gelmeme sebep olan her şeyden nefret ediyorum. tacizi, ihaneti, şiddeti, yolsuzluğu, dolandırıcılığı.. hepsini tanıttılar bu şehirde küçücükken bana. 10 yaşında dolu tabancayı elime verip keşke oğlum olsaydı kız çocuğunda güzel durmuyor dendi.. ben gitmedim burdan, kaçtım. kaçmaya da hep devam edeceğim.
  7 ... asetabuli
 • bir fıkra anlat

  .
  Kadın eşine sorar. Ben ölürsem ne kadar sürede evlenirsin...
  Eşi, toprağın kuruduğu zaman der...
  Ve kadın iki sene sonra ölür.
  Eşi her mezarına ziyarete geldiğinde toprağı ıslak görür ve üzgün geri döner.
  Ve aylar sonra bir gün mezarlığa giderken kayınçosunu görür ve ne yaptığını sorar. Kayınçosuda ablamın toprağını suladım. Ordan geliyorum kurumasın, ölmeden önce vasiyet etti der...
  adam güler ve der. ah kadınlar... kadınlar... öteki dünyadan bu dünyayı yönetirler.
  11 ... geldimgittim
 • sözlük yazarlarının bugün yaptıkları

  .
  Sabaha karşı tam 4:37 de yatağa girip yutubeden limon aşılama videoları izledim. En son saate baktığımda tam 5:30 du, aman kızım işin mi yok yatta uyu diyip telefonu yanımdaki komidine bıraktım. Sonra aynı dakika içinde _ dur lan sabaha dersin vardı saati ayarlamadın salak farkındalığı yaşayıp saatimi önce 10:00 a sonra 10:15 10:30 kurarak telefonu tekrar komidine bıraktım. 10 da telefon çalar çalmaz kalkıp duşa girdim, amk kombiyi açmayı unutmuşum havkuya sarındığım gibi geri çıktım koşa koşa kombinin yanına gittim açtım duşa girip, hızlı bir şekilde yıkanıp çıktım. içimden geldi, makyaj yaptım üzerime aynı okula gidiyormuş gibi yapıp gömlek giydinim amannn altımı görmüyorlar nasılsa diyip pijama giydim. Kırmızı pitikareli olanı.
  11:20 oldu bu arada saat, 10 dakkada yatağımı odayı topladım derse girdim. Vakit nasıl geçti anlamadım uykum da yok madem gideyim de odama boya, duvar kağıdı bakayım, saksısını değiştireceğim çiçeklerim için de biraz toprak saksı falan alıp geleyim dedim. Pijamayı çıkarıp günler sonra üzerime kot pantolon geçirdim. Geçirmeye çalıştım yanı, düğme kavuşmadı, acayip morelim bozuldu. çıkardım üzerime zoraki geçirdiğim bi pantolon giydim. Çıkarken de çok güzelsin kızım ya diyerek açtım telefonu bi selfi çektim. Hava baya sıcaktı, önce boyacıya gidip odam için gri bi duvar kağıdı çok açık gri de bi duvar boyası sectim. Ordan da çok aşşırı keyif aldığım ve fırsat buldukça uğradığım seraya gittim. 10 kilo toprak 3 boy da saksı aldım. boyacı abiye dediğim gibi abi sen bunları bizim adrese yolla ben taşıyamam dedim. Tamam abisi dedi. Muhtemelen unuttu yavşak, hala toprak gelecek.. neyse dedim yeter bu kadar bi markete uğrayayım ordanda eve geçeyim artık akşam oluyor. Markete gittim alıp almayacağım çoğu şeyin fiyat analizini yaptım. Her şey ateş pahası... Neyse yumuşatıcı bitmişti, bide krema almam lazım diyip aldım. bı hışımla ordanda çıktım. Sürekli yürüdüğüm yoldayım, yürümeyi çok severim bu arada, iftara da tam 3 saat var madem neden biraz yürümüyor ki dedim ve usul usul yürümeye başladım. Yolda gelirken çiçek topluyorum bu arada..sonra arabasını bi köşeye çekmiş içinde oturan orta yaşlı bi adam laf attı.bana.Önce oralı olmadım bidaha attı yine oralı olmadım arabasıyla usul usul yanıma yanaştı. Bu sefer hiç istifi mi bozmadan sakince yanına yanaşıp, ne yapmaya çalıştığının farkındayım yürü git işine yoksa milleti başına yığarım dememle bastı gitti. Neyse çiçek toplamaya devam ediyorum, baktım yarım saat geçmiş oyalanmadan eve geldim. Gelir gelmez üzerimi değiştirip elimi kolumu yıkayıp mutfağa daldım. Önce tirilicenin kekini yaptım. O arada arkadaş aradı onunla geyik yapıyoruz ama aynı zamanda sağan falan doğruyorum. Kendimi sohbete nasıl kaptırdıysam bıçakla tırnagımın yarısını da doğramışım, sinirlenip kapattım telefonu arkadaşın suratına. sonra patlıcan yemeği meyhane pilavı derken en son da salata cacık yaparak bitirdim hem de tam 2 saat 10 dakikada. Sonra malum iftarı bilmem neyi derken bulaşıklarla baş başa kaldık. Masayı toplayıp anamın babamın önüne birer bardak çay götürüp mutfağı toplamaya başladım, buraya içimi dökme fikri de o ara geldi aklıma zaten. Neyseki onlarda bitti bi bardak çay aldım kendime bir de sigara yaktım, ohhhhhhhhh.
  Sigarayı bırakabilsek iyi olucak aslında ama neyse...
  Bu arada yalanını sikiyim demeyin diye
  Size topladıpım çiçeklerle yaptığım yemekleri göstermek istedim. Tatlının sosunun yarısıda soğuyordu o ara..
  sözlük yazarlarının bugün yaptıkları
  sözlük yazarlarının bugün yaptıkları
  5 -3 ... mizahtananlayanhatun
 • bana bir masal anlat baba

  .
  (bkz: süper baba)
  6 ... bellalola
 • erkek varken hesap ödemem diyen kız

  .
  Biz önceden hesabı kimin ödeyeceği ile ilgili müzakereler yapıyoruz. Hesabı ben ödeyeceksem yemeğe çıkmıyorum mesela. Dolapta dünden kalan yemeği ısıtıyorum veya sandviç yapıyorum.
  8 -2 ... rana macrocnemiss
 • evde pizza yapmak

  .
  El yapımı italyan pizza.
  Pizzada sos en az hamur kadar önemlidir.
  evde pizza yapmak
  15 ... yasak merve
 • mustafa kemal atatürk

  .
  mustafa kemal atatürk
  97 yıl önce bugün time dergisine kapak olmuş ölümsüz lider.
  10 -2 ... kuticim16